Fagråd

26.10.2016 (Oppdatert: 23.01.2017)

Fagråd er et organ hvor medlemmene kan påvirke hva vi skal jobbe med innen våre produksjonsfaglige fagområder. Har du ønsker om møter, kurs, turer, prosjekter o.l., kan du ta direkte kontakt med de enkelte medlemmene i fagrådet. Rådet er kun rådgivende, og skal være en arena hvor rådgiverne får impulser til nytenking. Dette legges opp til inntil 2 møter pr år. Les mer i instruks for fagråd.

 

Fagrådsmedlemmer i NLR Øst

Fagråd kornvekster:
Fagrådsleder Jan Stabbetorp, tlf.: 908 38 418, e-post: jan.stabbetorp@nlr.no
•    Jan Erik Brotnow, Algarheim på Romerike, kornvekster, tlf.: 915 69 156, e-post: jan-e-br@online.no
•    Lars G. Rolstad, Skarnes i Odal, kornvekster og potet, e-post: lgj-rols@online.no
•    Ole Magnus Lillestrand, Askim i Østfold, kornvekster, tlf.: 951 30 036, e-post: olilles@online.no

Fagråd grovfôr:
Fagrådsleder Maren Holthe, tlf.: 986 45 734, e-post: maren.holthe@nlr.no
•    Helge O. Aas, Eidsvoll i Akershus, grovfôr og sau, tlf.: 918 19 067, e-post: olaf-aa@online.no
•    Eivind Mehl, Åsnes i Solør, grovfôr, melkeku og ammeku, tlf.: 924 24 761, e-post: eivind.mehl@gmail.com
•    Even Enger, Trøgstad i Østfold, grovfôr til høy/hest, tlf.: 950 61 322, e-post: even@togodenaboer.no

Fagråd økologisk landbruk:
Fagrådsleder Hans Gaffke, tlf.: 481 63 093, e-post: hans.gaffke@nlr.no
•    Knut Halvor Aschjem, Ås, korn, grovfôr og ammeku, tlf.: 482 31 917, e-post: aschjem@gmail.com
•    Stina Mehus, Drøbak, grovfôr, bær, ammeku og sau, tlf.: 901 17 554, e-post: stinemahus@yahoo.no
•    Thorbjørn Lund, Rakkestad, grovfôr, korn, melkeku (samdrift) og kalkun, tlf.: 901 33 355, e-post: thorbm@online.no

Fagråd potet:
Fagrådsleder Camilla Bye, tlf.: 917 11 411, e-post: camilla.bye@nlr.no
•    Hans Forsethlund, Råde, tidligpotet, tlf.: 901 60 506, e-post: h-forset@online.no
•    Amund Sandholt, Minnesund, industripotet, tlf.: 907 47 545, e-post: sandholt@online.no
•    Håvard Haugsbø , Namnå, mat og industripotet, tlf.: 905 91 063, e-post: hhaugsb@online.no

Fagråd grønnsaker:
Fagrådsleder Hilde Marie Saastad, tlf.: 481 63 095, e-post: hilde.marie.saastad@nlr.no
•    Berit Ullestad, Rygge, løk, agurk, rødkål, selleri, tlf.: 917 91 533, e-post: kerosnes@online.no
•    Roy Hasle, Rygge, kål, persillerot, pepperrot, beter mm., tlf.: 918 02 120, e-post: royhasle@online.no
•    Ole Martin Tomter, Drøbak, Kålrot, mais og mye diverse grønnsaker til eget utsalg, tlf.: 900 56 525, e-post: post@tomtermais.no